התנועה הרפורמית - בר ובת מצווה | פנים

התנועה הרפורמית - בר ובת מצווה

כתה ו' הנה הזדמנות לשיח ערכי על התבגרות, אחריות ומנהיגות. כיצד נהפוך את שנת הלימודים הזו למשמעותית? אילו ערכים נציע לילדנו המצטרפים לעולם המבוגרים? איך נכלול את הבנות בטקס מעבר משמעותי? כיצד נבנה לצד ההצגה המסיימת את השנה טקס גיל מצוות חוויתי?

לנו יש את התשובות! ניתן לבחור אחד או יותר מהמסלולים המוצעים:

  • מסע אישי: "מסע אישי של אחריות ומחויבות לתרבות היהודית"- התכנית מזמינה את משתתפיה לחבור למסע התבגרות סביב השאלות מי אני? מהיכן באתי? ולאן אני הולכ/ת? התוכנית בנויה על פי המתווה של משרד החינוך במקצוע תרבות ישראל ומורשתו, מציעה מערכי לימוד לכלל החטיבות ומאושרת ע"י משרד החינוך. המהדורה הניסיונית עברה שכתוב ועריכה מחודשת ואנו גאים להשיק ספר חדש החל משנת הלימודים תשע"ו.

  • בר/בת מצווה כיתתית: טקס גיל מצוות שיוויוני הנבנה בהתאם לצרכים של התלמידות, תלמידים, משפחותיהם והצוות החינוכי.יכול להתקיים בבית הספר או בבית הכנסת ולכלול מרכיבים מסורתיים לצד מתחדשים.

  • בר/בת מצווה קונקשין: בר/בת מצווה עם חברים- תכנית קשר בין כתה ישראלית לכתה בתפוצות המאפשרת למשתתפים בה לחוות יחד את שנת בר/בת המצווה, ללמוד זה מזה על הדרך שבה כל אחד נוהג לציין את האירוע ולבנות יחד את הקשרים של דור העתיד בעם היהודי. התכנית מציעה חוויה של תיקון עולם משותפת לשתי הכתות.

"את ואני": חוויה מרגשת של מפגש בלתי אמצעי בין אמהות לבנותיהם לקראת שנת בת המצווה. התכנית הכוללת סדרה של מפגשי לימוד ויצירה של אמהות ובנות מצווה במסע משותף אל המסורת היהודית, תהליך ההתבגרות, עולם הנשיות וערכים של אחריות חברתית ואכפתיות. התוכנית מיועדת לקבוצה של אמהות ובנות והיא מובלת על ידי רבה רפורמית. ניתן להשתתף בתוכנית במקביל להכנה לטקס עליה לתורה בקהילה רפורמית או ללא קשר אליו. ניתן להצטרף לקבוצות קיימות הפועלות בקהילות שלנו ברחבי הארץ או ליזום יחד עם חברות הקמה של קבוצה.

 

דוא"ל: Hinuch@reform.org.il

טלפון: 
02-6203479

הארגונים שלנו