מכון שיטים | פנים

מכון שיטים

מכון שיטים  הוא בית יוצר להתחדשות התרבות היהודית והחברה בישראל ששם לו למטרה ליצור שיח יהודי משמעותי סביב נושא החגים ומעגל החיים היהודי בחברה הישראלית, כמו גם יסודות המחשבה הציונית.

המכון פועל להקניית כלים מעשיים לקיום החגים והמועדים של לוח השנה העברי ולהנחלת יסודותיה של המחשבה הציונית בכלל וזו החלוצית בפרט וכל זה דרך כלים ומודלים ייחודיים שפיתח צוות המכון. ארכיון החגים אשר שוכן בלב המכון מכיל למעלה ממיליון פריטים ומתעד את התמודדותה של התנועה הציונית-חלוצית עם שאלות התרבות היהודית במטרה ליצור רצף של יצירה יהודית עברית בת ימינו. הארכיון מכיל מסכתות חג, תמונות, סרטים ויצירות תרבותיות המתעדות מאה שנה של ציונות חלוצית.

בנוסף מפעיל המכון תכנית לימודים המתמקדת בתרבות יהודית-ישראלית, שנועדה לחשוף את תלמידי מערכת החינוך לעולם היהדות רב-הפנים, להעניק ידע נרחב ומעמיק, חוויות עשירות וכלים מגוונים וחדשניים לפיתוח אישיותם וזהותם של התלמידים כיהודים, כישראלים וכבני-אדם וכל זה דרך כלי עזר מגוונים ללימוד המקצוע, דוגמת מפגשי לימוד והעשרה למורים, פעילויות חווייתיות לתלמידים, בית מדרש קהילתי וליווי בניית חגים וטקסים.  תכנית "האדמה" היא תכנית נוספת מבית מכון שיטים לבוגרי צבא ושירות לאומי המשלבת עבודה חקלאית עם חיי קבוצה ולימוד משותף. "מתחילים מבראשית" היא תכנית בית מדרש של המכון בהנחיית ארי אלון הדנה בפרשות השונות מזווית מאתגרת. 

תוכניות לימוד

בית מדרש
מיקום:
צפון

לקראת תחילת פרשות ספר שמות, מכון שיטים מזמין אתכם/ן להצטרף לאחד משיעורי פרשת השבוע בהנחיית ארי אלון, וללמוד חלק ממקורות ההשראה...

בית מדרש
מיקום:
צפון

לקראת תחילת פרשות ספר שמות, מכון שיטים מזמין אתכם/ן להצטרף לאחד משיעורי פרשת השבוע בהנחיית ארי אלון, וללמוד חלק...

הארגונים שלנו