הועד המנהל והצוות | פנים

הועד המנהל והצוות

Board of Directors

נח חיות
יו"ר הוועד המנהל של פנים ומנכ״ל מרכז יעקב הרצוג

ד"ר נח חיות הוא חבר קבוצת יבנה שבה נולד וגדל. מאז שנת 2009 מנהל נח את מרכז יעקב הרצוג ומלמד תנ"ך ומדרש. הוא בעל תואר ראשון בביולוגיה ותואר ראשון, שני ושלישי במקרא מטעם האוניברסיטה העברית. בעבר לימד וחינך בבית הספר העל-יסודי בקבוצת יבנה ואף עמד בראשו. עסק בחינוך יהודי בתפוצות והיה שליח מרכזי של בני עקיבא בבריטניה. מלמד במכללת אחווה לחינוך. נשוי, אב לחמישה ילדים וסב לשני נכדים.

אסטבן גוטפריד
מייסד, עמית ומנהל "בית תפילה ישראלי"

הרב אסטבן גוטפריד נמנה עם מייסדי 'בית תפילה ישראלי' ומנהיג את הקהילה ואת הארגון שצמח בעקבותיה מאז הקמתם. את ההסמכה לרבנות קיבל אסטבן בשנת 2012 מההיברו יוניון קולג' בירושלים, בתכנית הישראלית לרבנות. אסטבן נמנה עם מייסדי רשת הקהילות להתחדשות יהודית וחבר בצוות המרכז של הרשת, המאגדת למעלה מארבעים קהילות תפילה ישראליות חדשות שאינן משויכות לזרמים הדתיים. אסטבן גוטפריד מתגורר בתל אביב, נשוי לרות ואב למאיה וטובי.

שרונה זילברשטיין
מנהלת אשכול 'שדה' של המדרשה באורנים

שרונה מתגוררת עם משפחתה בישוב הגלילי מנוף, והיא חברה בועד המנהל של הישוב. בעלת תואר שני בהיסטוריה של המזה"ת. הצטרפה למדרשה באורנים כמנהלת פדגוגית לאחר פרק חיים ארוך ביחידה 8200, והשתחררה בדרגת סגן אלוף. נשואה למשה'לה ואם לארבעה.

שרה טסלר
מנהלת המחלקה לזהויות בקהילה, החברה למתנ"סים

שרה מנהלת היום את המחלקה לזהויות בקהילה מטעם החברה למתנ"סים, ובמסגרת זו היא עוסקת בבנייה וחיזוק של קהילות, דרך בניית דיאלוג בין זהויות ותוך מתן דגש על פלורליזם. בעבר הנחתה שרה בתחום של חברה וקהילה, מורשת וידיעת הארץ בחברה למתנ"סים, ועסקה בליווי והנחייה אישית למנהלים. היא גם ניהלה את מתנ"ס אריאל ואת מתנ"ס כפר ברא. שרה מתמחה בהובלת קבוצות לפולין מזה כעשור. בעברה הייתה שליחת הנוער והחלוץ בארצות הברית. שרה היא בעלת תואר ראשון בתלמוד ותואר שני בלימודי א"י מאוניברסיטת בר אילן. מתגוררת בגבעתיים.
 

ערן ירקוני
מנכ"ל מכון שיטים

מחנך, מדריך ופעיל חברתי. בסוף שנות ה90 היה שותף להקמה והובלה של תנועת הבוגרים של המחנות העולים, חבר ומייסד קיבוץ המחנכים נערן. פועל לחידוש והעמקת התרבות היהודית הציונית מתוך עמדה חלוצית השואפת לצדק ותיקון החברה. אבא להגר וגילי ובן זוג למיכל.

ענת סילברסטון
מנכ״לית שותפה ׳עין פרת - המדרשה באלון׳

נולדה בירושלים, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני בלימודי מגדר מאוניברסיטת בר אילן.  חברה בצוות 'עין פרת - המדרשה באלון' בתפקידי הדרכה וניהול מאז 2006 , וכיום מנכ"לית שותפה בה. עוסקת בהוראה ובעשייה חברתית בנושאי מגדר ומעמד האשה. נשואה לינון, אמא לנעם ולאילה, ומתגוררת בישוב אלון.

שיבי פרומן
לשעבר יועץ בכיר לשר החינוך ומפתח נדל"ן

שיבי פרומן הוא איש רנסאנס קלאסי, איש אשכולות שמעורב בפרויקטים רבים ולרוב, במקביל. פרומן הוא יזם חברתי, מספר סיפורים, לשעבר יועץ בכיר לשר החינוך ומפתח נדל"ן. לאחרונה הקים פרומן שכונה חדשה לדתלש"ים  בשם "נווה דרור". לפרומן מופע זוגי פופולרי עם הזמרת עלמה זוהר. איש מחשבה ומעשה. שיבי ואשתו מיכל מתגוררים בתקוע ביחד עם 5 ילדיהם. 

רות קלדרון
לשעבר סגנית יו"ר הכנסת, חוקרת תלמוד ואגדה, אשת חינוך ומייסדת מכללת עלמא.

ד"ר רות קלדרון ייסדה וניהלה משנת 1989 יחד עם מוטי בראור את בית מדרש 'אלול' בירושלים, מראשוני בתי המדרש הפלורליסטיים במרחב החילוני. בשנת 1995 הקימה בתל אביב את 'עלמא - בית לתרבות עברית', מוסד חינוכי המשלב לימוד יהודי-מסורתי בדרך של בית מדרש עם לימוד אקדמי של תרבות כללית ויצירה אמנותית. מאז הוקמו סניפים של 'עלמא' בחיפה ובניו יורק.

קלדרון, חברת כנסת לשעבר, ערכה והגישה את התוכנית 'החדר' בערוץ 2; הייתה חברה בוועדה המייעצת של סדרת הספרים 'עם הספר' בהוצאת 'ידיעות ספרים'; הייתה חברה בוועדת שנהר, שבדקה את החינוך היהודי במגזר הממלכתי; במרץ 2012 מונתה כראש אגף תרבות וחינוך בספרייה הלאומית. קלדרון היא אם לשלושה.

 

משה שריקי
כמנהל בית המדרש למנהיגות "ממזרח שמש-כל ישראל חברים"

נשוי ואב לשלושה. איש חינוך ופעיל חברתי שנולד וגדל בירושלים. כיום משמש כמנהל בית המדרש למנהיגות "ממזרח שמש-כל ישראל חברים". בעל תואר ראשון בחוג ללימודי האסלאם והמזרח תיכון באוניברסיטה העברית ותואר שני בלימודי דמוקרטיה וחינוך באוניברסיטה הפתוחה. החל בעשייה חינוכית במסגרת קרן אייסף, וזו הפכה לעיסוקו המרכזי עת הצטרף לצוות המורים בבית הספר "קדמה", התיכון העיוני הראשון שהוקם בשכונות ובעיירות הפיתוח בישראל, בו פעל כמלווה, מורה להיסטוריה ובהמשך גם כמנהל. בשנת 2007 התלווה לרעייתו, עובדת משרד החוץ , לשליחות בקטאר ובפיליפינים עד 2012. לממזרח שמש חבר בעת שלימד בקדמה, אז הצטרף לתכנית ה"עמיתים" של הארגון, שפעלה להפצת בשורת הארגון בקרב אנשי חינוך ופעילים חברתיים, ביוני 2012 החל לעבוד כמנהל התכניות והחל מיוני 2014 החל לשמש כמנהל הארגון.

שלומית רביצקי- טור-פז
מנהלת אלול

שלומית רביצקי טור-פז נולדה בירושלים. היא עורכת דין, מרצה ומנחת קבוצות בנושאי יהדות, חברה, מגדר ומשפט. בעבר ייסדה וניהלה את מכון 'עתים' ושימשה גם כטוענת רבנית. היא ייסדה גם את 'שערים', בית מדרש ישראלי פלורליסטי בתוך ישיבת מעלה גלבוע ושימשה כמנחת מורים ליהדות, כמדריכה במטה לתרבות ישראל במשרד החינוך וכחברת ועד המנהל ב'קולך'. לשלומית תואר ראשון ושני במשפטים מהאוניברסיטה העברית והיא בוגרת לימודי יהדות במסגרות אקדמיות ובית מדרשיות שונות. נשואה למשה (קינלי) טור פז ואם לחמישה מתוקים.

גלעד קריב
מנכ"ל התנועה הרפורמית

הרב עו"ד גלעד קריב הוא מהדמויות המובילות בציבור הישראלי בתחום ההתחדשות היהודית. בעבר היה מנהל המרכז הרפורמי לדת ומדינה ('המרכז לפלורליזם יהודי') ובמסגרת זו הוביל מאבקים ציבוריים ומשפטיים רבים, לרבות נישואים אזרחיים, קבורה אזרחית, שוויון מגדרי ועוד. קריב הוסמך לרבנות בהיברו יוניון קולג' בירושלים ויש לו תואר שני במשפטים מאוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת נורת'ווסטן בשיקגו. הרב קריב מתגורר ברמת גן עם רעייתו נועה ושלושת ילדיהם.

הצוות שלנו

מיכל ברמן
מנכ״לית

מיכל הצטרפה לפנים לאחר עשור של עבודה בבית הספר המרכזי להוראת השואה ביד ושם, ולאחר חמש שנות  ניהול תחום ההתחדשות היהודית במנהל קהילתי גינות העיר בירושלים. היא בעלת תואר ראשון בהצטיינות בפסיכולוגיה והיסטוריה של עם ישראל ותואר שני בחינוך יהודי פלורליסטי מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מיכל היא בוגרת תכנית להנחיית קבוצות בסמינר הקיבוצים, תכנית העמיתים של בית המדרש 'קולות' ותכנית המנהיגות של מכון 'גשר'. התזה שלה הוקדשה לנושא 'פלורליזם בחינוך המשלב הדתי-חילוני דרך מקרה המבחן של תפילה'. מיכל מתגוררת ביישוב אלון, היא נשואה ואם לשלושה.

יותם ברום
מנהל קשרי ארגונים

יותם הוא בוגר ישיבת הקיבוץ הדתי במעלה גלבוע. לאחר שירותו הצבאי למד בתוכנית "מבוע" של מדרשת עין פרת, חינוך בחממה ליזמות חינוכית במכללת סמינר הקיבוצים וכיהן במשך שנתיים כיו"ר אגודת הסטודנטים במכללה, במסגרת תפקידו היה שותף להקמת מסלול להכשרת מורים לחינוך המשלב דתיים וחילוניים ולהקמת הלל בקמפוס. כמו כן, הוא שימש כעוזר פרלמנטרי של ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן והוביל מיזמים חברתיים שונים ובהם הקמת פורום "קול הדורות" - קואליציה של ארגונים לחיזוק הקשר בין צעירים לקשישים ופרויקט קטיף ישראלי. יותם נשוי, אב לכרמל ומתגורר בירושלים.

אמונה גלזר
רכזת גיוס משאבים ומנהלת פרויקט זוג

אמונה, סטונדטית לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים, נולדה בארה״ב ועלתה ארצה לפני כעשור. היא בעלת תואר ראשון בייעוץ חינוכי ואמנות יהודית מאוניברסיטת בר אילן. במקביל ללימודיה לתואר היא התנדבה במרכז המבקרים של מוזיאון בית התפוצות ועבדה עם ילדים בסיכון ברחבי הארץ עם תכניות פר״ח, שח״ק ופותחים עתיד. היא עבדה בקק״ל במחלקת גיוס משאבים וקשרי ציבור כמזכירה ומתאמת דסק התרמה אירופה ולאחר מכן עבדה כרכזת גיוס משאבים בעמותת גשר. אמונה מתגוררת בירושלים והצטרפה לצוות פנים ב-2015.

תמר גולדמן זק"ש
מנהלת שיווק

תמר גולדמן זק"ש מביאה עימה 5 שנים של ניסיון בתחום השיווק הדיגיטלי והפיזי הן מחברות למטרות רווח והן ממכלר"ים. בשנים האחרונות תמר תיפקדה בתור מנהלת שיווק בהדסה עין כרם, במרכז לבריאות לב האישה, מייסדת שותפה ומנהלת שיווק של עלמא ערים אקולוגיות ומנהלת שיווק של חברת ישראסול להתקנים פוטוולטאים. לתמר ידע טכנולוגי נרחב מעבודתה בתחום ההייטק הישראלי בתור מנהלת מוצרים חדשים בחברת אופטיטקס.

אודיה גולדשמידט
רכזת תוכן, הערכה ומדידה

אודיה, מאסטרנטית בחוג לתרבות עברית באוניברסיטת תל אביב, ומחלקת את ימיה בין תל אביב לירושלים. בוגרת בתי מדרש (מגדל עוז, חברותא, אלול), ובעלת תואר ראשון במחשבת ישראל מהאוניברסיטה העברית. מנחה ב"גשר", "אלול" וב"עתים" - בית המדרש שבאוניברסיטת תל אביב.

דרור שׂטרשון יעקב
מנהל פרויקט זוג

דרור שׂטרשון-יעקב, חוקר מקרא ודתות, בעל תואר ראשון ומאסטרנט בחוג למקרא באוניברסיטה העברית בירושלים. עיקר מחקריו עוסקים ביצירה הכהנית הישראלית-יהודאית מראשיתה ועד סוף ימי הבית השני, וכן במזרח הקדום העתיק, בחקר תורת הסוד היהודית, בראשית הדת ההינדית והבודהיסטית בהודו ובסופיזם. דרור מתגורר בירושלים עם רעייתו שרה ושני ילדיהם. שרה ודרור פועלים יחד להנגשת ערכי היהדות וכתבי הקודש היהודיים לילדים ברחבי העיר, וכן מפיקים בהתנדבות את ערוץ הילדים חמש למקרא

הארגונים שלנו