עושים חג עם מכון שיטים - תרבות יהודית-ישראלית | פנים

עושים חג עם מכון שיטים - תרבות יהודית-ישראלית

כיצד אחגוג עם הכיתה את חנוכה? איך אהפוך את לימודי חג השבועות לחווייתיים ומחדשים? כיצד אעצב את לימוד חג הפסח באופן המתאים לי ולתלמידי? איך אעצב את החג כלימוד רלוונטי ומרגש?

צוותי הוראה, מורים ומנהלות, מוזמנים לפנות אלינו כדי לענות על שאלות אלו ועוד. במסגרת תכנית לימודי תרבות יהודית-ישראלית החדשה מכון שיטים מציע פעילויות חווייתיות לתלמידים, וכן השתלמויות וסדנאות עוטפות לצוותי ההוראה.

  • השתלמויות

מפגשי לימוד מגוונים למחנכות ומורות המקצוע המבוססים על תכנית תרבות יהודית-ישראלית, ומותאמים לרוח וצרכי בית הספר. הלימוד יכלול הכשרה לבניית מערכי שיעור, הכרות עם מודלי הוראה, ליווי בניית טקסים וחגים.

  • חוויות – פעילויות שיא לתלמידים

תכנית תרבות יהודית-ישראלית מדגישה את חשיבות החוויה כמרכיב מרכזי בלמידה משמעותית ומעוררת השראה, ומציעה לקיים פעילויות שיא (המכונות חוויות) כחלק מתכנית הלימודים הבית ספרית. מכון שיטים מציע מגוון פעילויות חווייתיות לקראת החגים (פורים, פסח ושבועות) בהנחיית מדריכי המכון לתלמידי כיתות א'-ט'. 

  • בית מדרש קהילתי בבית הספר

מכון שיטים מתמחה בבנייה והעברה של תכנים בנושאי מעגל השנה, תרבות יהודית-ציונית, טקסי חג ומעגל החיים. מפגשי בית המדרש משלבים בין שלוש מתודות מרכזיות – לימוד טקסט במעגל, עבודה בחברותות ודיון מונחה. השילוב המתודי מייצר חוויה לימודית מקיפה המאפשרת מנעד של חיבורים לתכנים הנלמדים. הלימוד מחובר לשאלות חברתיות אקטואליות ויוצר גשר של חיוניות בין המקורות לבין ההווה.

לפרטים נוספים ו/ או הזמנת תכניות ניתן ליצור קשר עם מיכל – 052-42861642

טלפון: 
052-42861642

הארגונים שלנו