בית מדרש הורים ילדים - מרכז הרצוג | פנים

בית מדרש הורים ילדים - מרכז הרצוג

צוות תחום הנוער של מרכז הרצוג מפעיל בכיתות ח' בבתי הספר 'בית מדרש להורים ותלמידים' המוקדש לנושא חגי ישראל. בבתי המדרש משתתפים סך הכול כאלף הורים וילדים לאורך השנה.

כל בית ספר רשאי לבחור את נושא הלימוד בבית המדרש ולהתאימו לצרכיו החינוכיים. בין השאר מוצעים הנושאים הבאים:

 

בית מדרש לחנוכה: "נס לא קרה לנו" - לימוד על הגבורה היהודית והיחס אליה לאורך הדורות, מתקופת החשמונאים ועד ימינו. אילו גיבורים מקדשת התרבות היהודית? הישראלית? תרבות הנוער?

בית מדרש לט"ו בשבט: "תשמור על העולם ילד" – בשנים האחרונות הפך ט"ו בשבט לחג האקולוגיה ושמירת הסביבה. על מי מוטלת האחריות לשמור על העולם? האם שמירת טבע וסביבה נתונה במחלוקת בין הורים וילדים?

בית מדרש לפורים: "מי מסתתר מאחורי המסכה - חתול, מפלצת או ילדה יפה?"- חג פורים מוכר לכול כחג של תחפושות ומסכות. האם גם בחיי היומיום אנו מתחפשים? כיצד נוכל לשלב בין חיצוניותנו ופנימיותנו בגיבוש זהותנו? איך אנחנו משתמשים בבגדים ובהופעה חיצונית על מנת ליצור זהות ייחודית שלנו? אילו מתחים עולים בעקבות בחירות אלו בתוך המשפחה?

בית מדרש לפסח: "חכם ותם, רשע גדול וזה שלא ידע לשאול" – מהו מקומם של ארבעת הבנים בהגדה, בכיתה, במשפחה ובכל אחד מאתנו? האם מדובר על ארבעה אנשים שונים או על חלקים הכרחיים בחברה?

תיקון שבועות: מגילת רות - אהבת הגֵר והאחר – על היחס לשונה ולאחר – 'אחר' פיזית (נכה, מכוער, חריג מבחינת ממדיו וכו'), 'אחר' תרבותית, ו'אחר' רוחנית. כיצד אנחנו מתייגים אחרים? על אילו סטריאוטיפים אנו מתבססים וכיצד יוצרים פתיחות ודיאלוג?

ליצירת קשר אודות התוכנית:

שירה מילגרום-דגן

050-3133051

atid.yhc@gmail.com

טלפון: 
050-3133051

הארגונים שלנו